кнопки

Страницы

Медіа продакшн





Інтерв'ю публікується зі збереженням особливостей стилю респондента


Чим займаєтесь у Китаї?

Я працюю у медіа продакшені. Робимо відео, фото та анімації.

Як опинилися у Китаї?

Я мешкаю у Шанхаї з 2012 р. Було просто логічним продовженням моєї освіти після ДНУ (прим.: Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара). Там я вивчав китайську мову та літературу.

Ви приїхала до Китаю та навчалися в одному напрямку, вивчали мову, проте зараз займаєтесь зйомками. Що послужило поштовхом до зміни діяльності? Ви завжди захоплювалися відео та фото?

Знімати я не планував ніколи, коли я вчився на курсах, мене запросили познімати в клубі. І після того закрутилося. Спочатку я дивися на це більше як на pocket money (прим.: кишенькові гроші), які можна заробити по вихідним, але 1 вересня на парі по економетриці в Шанхаї я зрозумів, що це точно не моє і займатися цим я не хочу. Тоді і почав набивати портфоліо. Спочатку я знімав тільки фото, але з часом почав і відео, бо процес більш складний і платять більше. Через пару років взяв до команди 2D та 3D дизайнерів з України.


Якою саме зйомкою займаєтеся? Чи нема конкретного напрямку та працюєте в залежності від отримання замовлень?


По фото працюю в усіх напрямах окрім фешн, по відео більшість це промо ролики та івенти.

Де вже встигли побувати у Китаї? Які локації, як оператор, Ви могли б відзначити як ті, що не можна не побачити? Що тільки збираєтеся відвідати?

Зйомки частіше за все ж в Шанхаї, але ось відповідаю на ці запитання з Гуанчжоу, тут у мене проходить зйомка для компанії Zeiss. В мене рідко зйомки поза Шанхаєм. Супер секретні місця не знаю, хіба що Larung Gar (прим.: місто Сертар Тибетської автономної префектури в провінції Сичуань, Китай), але туди тільки нелегально потрапити можна.

Вас можна назвати фрілансером чи ви працюєте на компанію?

Так, я –  фрілансер. Намагався працювати на китайську компанію, але не витримав китайський офісний лайфстайл, де треба завжди поклонятися начальнику і де все під копірку робиться.


Як китайці ставляться до іноземних фахівців?

Да байдуже, пройшов час коли наймали лаоваїв (прим.: іноземець) щоб було креативно. Зараз китайці тут вже на гарному рівні і набагато дешевші. Наприклад, компанія V-photo «вбиває» івент фотографію. Коли ціни за годину івент фотозйомки коливаються від 400-1500 юанів за годину, то вони знімають за 2-3 тисячі 10 годин і одразу ж всі фото в онлайн завантажуються; якраз це і потрібно китайцям, їм байдуже на якість. Потрібно тільки одразу запостити фото не з телефона в вічат і все.

У Китаї популярно працювати моделлю, іноземці користуються попитом у цій сфері. Чи можна так само сказати і про Вашу сферу діяльності? Серед китайців багато операторів, відеографів і фотографів. Велика конкуренція?

Все залежить від твого портфоліо та гуансі (прим.: зв’язки). Знаю іноземців, які дуже гарно себе тут почувають і знімають для топових компаній, де за 1 зйомку заробляють на півроку життя у Шанхаї. Але там треба мати портфоліо з топовими брендами.

Чи важко знаходити клієнтів у Шанхаї? Хто частіше замовляє зйомку: китайці чи іноземці? Які методи просування Ви використовуєте в Китаї?

Так, іноді буває сиджу без зйомок. Часто я по чатам в WeChat знаходжу потенційних клієнтів. Частіше за все – сарафанне радіо. Треба робити якісно і клієнти самі будуть тебе рекламувати.


Віза. Як вирішуєте це питання? У Вас офіційна робота?

Робоча віза, є компанія. Багато хто працює тут нелегально і це також погано для розвитку, бо частіше за все ти не можеш видати fapiao (прим.: накладна; рахунок; інвойс, товарний чек, квитанція),  а клієнтам з більш-менш гарним бюджетом це край потрібно.

Чим (окрім роботи) займаєтесь у Китаї? Що робите у вільний час?

Я займаюсь тільки зйомками. Вільного часу з дитиною немає=)

Чи важко було адаптуватися до китайських особливостей, коли тільки приїхали?

Ні. Завжди будуть моменти, коли тебе китайці вбивають своєю тупість, але то таке.

У Вас є китайські друзі? Чи занадто різний менталітет? Сумуєте за домом?

Друзів китайців немає взагалі. Жодного. За домом сумую, кожен рік намагаюся мінімум на місяць приїжджати.

Ви володієте китайською мовою? Який рівень?

Закінчив ДНУ за спеціальністю китайська мова та література. Але приїхав і все довелося вивчати майже заново. Зараз я більше говорю англійською ніж китайською, але 6 HSK (прим.: стандартизований екзамен з китайської мови) колись був.


Ви могли б назвати Піднебесну другим домом? Готові там залишитися назавжди?

Ніхто тут не залишиться назавжди. Так, на даний момент це мій другий дім, але де він буде далі –  не знаю. Скоріше за все це буде чи Європа, чи Україна.

Назвіть три речі, які подобаються у Китаї та три речі, які просто неможливо витримати.


Що порадите ти, хто тільки планує свій переїзд до Китаю?

Качайте VPN, беріть гречку та 欢迎光临 (прим.: Ласкаво просимо).



Instagram Артема

Сайт Артема

Комментариев нет:

Отправить комментарий