кнопки

Страницы

Викладач фортепіано, керівник духового оркестру, викладач духових інструментів




Інтерв'ю публікується зі збереженням особливостей стилю респондента


Як опинилися у Китаї? 

Вперше ми приїхали у Китай у 2009 році, в загальному, живемо тут вже 9 років. Приїхали на контракт, Саша – у складі музичного колективу, я ж працювала піаністкою в одному з Шанхайських готелів.




Чи важко було адаптуватися до китайських особливостей, коли тільки переїхали до Піднебесної?


В принципі, не важко, я б сказала цікаво. Наші китайські колеги завжди відзначались дружністю і допомагали нам уникати різних непорозумінь.

Ви володієте китайською мовою? Який у Вас рівень?

Так, ми трохи підівчили мову, на побутовому рівні спілкуємось без проблем. Я склала іспит HSK 6 (прим.: стандартизований екзамен з китайської мови), Саша не перевіряв знань, але він також непогано дає собі раду з китайською.



Вчитель англійської мови – дуже популярна професія серед іноземців у Китаї, але не так просто знайти викладача музики. Ви спеціально шукали таку роботу? Як проходять заняття? Які вимоги до викладання та хто Ваші учні.


Ми професійні музиканти, разом закінчили Львівську Музичну Академію. Тому так, ми завжди шукали роботу за професією. Довший час ми виступали. Як я зазначала раніше, я працювала піаністкою в готелі, Сашко, маючи свій колектив, працював музикантом в парку біля Шанхаю, пізніше в Шанхайському Диснейленді. З часом, ми знайшли викладацьку роботу. Зараз працюємо в міжнародних школах, я вчителем фортепіано, Сашко - вчителем і керівником духового оркестру.



Викладацьку роботу ми знайшли не відразу, було справді не дуже легко, але нам пощастило. Оскільки ми викладаємо в міжнародних школах, наші учні - іноземці, або китайці, котрі народились за межами країни. Уроки проводимо англійською мовою. У Китаї дуже розповсюджене Британське музичне тестування. Так, моє завдання - готувати дітей до ABRSM екзаменів (прим.: ABRSM - Асоційована рада королівських музичних шкіл). Екзамен складається з 4-х частин: виконання 3-х п‘єс, гам, читка з листа і слуховий аналіз. Всього є 8 грейдів (рівнів), а після, йдуть екзамени на дипломи ABRSM. В Шанхаї є спеціальний ABRSM центр, який 3 рази в рік проводить це екзаменування, екзаменатори - обов’язково британці.

Сашко ж працює вчителем духових інструментів. В нього досить важка робота, оскільки він працює з групами студентів, котрі грають на різних духових інструментах, а не індивідуально, як я. Оркестр - це загальний шкільний урок, часто діти знайомляться з музичним інструментом саме тут. Діти здебільшого не займаються індивідуально, просто приходять на оркестр в школі, і там вчитель має їх всього навчити. Це було дуже нове для Саші, на початках він дуже хвилювався, але з часом звик, напрацював свої методи роботи. Зараз, його шкільні виступи завжди дуже гарно сприймаються слухачами. Не зовсім уявляю, як він цього досягає, але звучить оркестр справді дуже непогано.



Китайці обожнюють співати при будь якій нагоді, часто ходять до караоке, яке можна назвати національним спортом. Вас часто запрошують поспівати разом? Розкажіть чим взагалі відрізняється викладання музики вдома та у Китаї?


Так, китайці справді досить співочі, люблять караоке, але ми не любимо :))) Дивно навіть, але нас наші китайські друзі ніколи не витягували на співи)))

Ми стараємось продовжувати наші українські викладацькі традиції. Наша система музичного виховання - найкраща, надіюсь український уряд таки не піде на реформування мистецької освіти в Україні, бо це було б великою втратою для нашої культури.


Чи є конкуренція між Вами та китайськими вчителями музики?

Ми не відчуваємо конкуренції. Кожен спокійно займається своєю справою, росте у своїй сфері. Китайці здебільшого, дуже дружелюбні, слава Богу в нас ніколи не було ніяких незрозумілих ситуацій.

Ви займаєтесь репетиторством? Якщо так, то як знаходите клієнтів та популяризуєте себе у Китаї, де нема звичних нам соціальних мереж.

У нас є пару позашкільних приватних студентів. Часто батьки розповсюджують контакти самі. Радять вчителя своїм друзям, а ті своїм. Цього достатньо. Ми ніколи не шукали учнів спеціально.


Які особливості роботи з китайськими роботодавцями? Які виникають труднощі?


Зараз ми працюємо в міжнародних школах, наші роботодавці американці і британці, все доволі чесно. Раніше, коли Сашко працював з колективом  у Китайському парку все наче теж було в межах нормального, лише пригадується, що часом їх просили організувати якусь позапланову неоплачувану репетицію, але це було нечасто.

Як китайці ставляться до іноземного спеціаліста? Чи є упереджене ставлення, чи може навпаки – іноземцю дозволяється та пробачається більше?

Китайці знають і цінують нашу музичну систему освіти. Не дарма дуже багато китайців їдуть в Україну на навчання в наших Музичних Академіях. Ми відчуваємо абсолютно нормальне відношення до себе.


Легальність роботи. Візова політика Китаю з року в рік все суворіше. У Вас офіційна робота? Як вирішуєте візові питання?

Так, не зовсім легко переходити з роботи на роботу, потрібно багато документів від старого і нового роботодавців, всяких перекладів і легалізацій. Але в нас є наші українські дипломи, досвід роботи, рекомендації. Тому так, ми працюємо легально і роботодавець бере вирішення всіх візових питань на себе.

Чим (крім роботи) займаєтесь у Китаї?

Живемо, подорожуємо, вивчаємо мови, удосконалюємось, спілкуємось з цікавими людьми.



У Вас є китайські друзі, чи занадто різні менталітети? Чи є відчуття самотності серед них, сумуєте за домом?

Ностальгія іноді присутня, здебільшого за українськими друзями, батьками, нашою найгарнішою природою, Карпатами.... але, звісно, в нас є друзі китайці, дуже класні, добрі і позитивні.

Що вам подобається у Китаї?

З особистісного - можливість постійно розвиватися, з загального - дороги, громадський транспорт (метро, автобуси з кондиціонерами, швидкісні поїзди), обладнання громадських місць для людей обмежених фізично (ліфти, підйомники, доріжки для сліпих...), безкоштовні громадські туалети, красиві доглянуті парки, наявність електронних черг в різного роду касах, банках, лікарнях, робота поштовий сервісів, швидкість і якість обслуговування клієнтів.


Можете назвати Піднебесну другим домом? Готові там залишитися?

Живемо тут вже досить довго, тому звісно Китай вже став нашим другим домом. Але ми точно знаємо, що одного дня ми все ж повернемося в Україну, в наш рідний неповторний Львів. Другий дім це все ж не Батьківщина ;).


Назвіть три речі, які подобаються у Китаї, та три речі, які просто неможливо витримати?



Що можете порадити тим, хто тільки планує свій переїзд до Китаю?

Вибирати якесь більше, сучасне місто. Не забути взяти з собою позитивний настрій, з повагою ставитись до місцевих, адже людина, котра бачить повагу до себе віддасть Вам сторицею. Намагайтесь вчити мову - це пізнавально для Вас і приємно для китайців. Цікавтесь культурою країни, вона дуже давня. Подорожуйте!






Комментариев нет:

Отправить комментарий